ОДБОЈКАРСКИТЕ ВЕТЕРАНИ НА ГЕВГЕЛИЈА ПОУСПЕШНИ ОД ОНИЕ НА СТРУМИЦА

WEB Телевизија во живо

Во Струмица се одигра интересен меч на одбојкарските ветерани од Гевгелија и Струмица. Поуспешни во ова одмерување на силите се покажаа гевгелиските одбојкари, кои го добија натпреварот со резултат 2-0. За гевгеличани настапија: Ѓаковиќ, Чурлинов, Колчев, Дупаров, Ташев, Делев, Петровски, Неловски, Лешев, Наумов, Стојанов, Вурмо, Панов и Пелев.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *