ГЕНЕМ, ГЕВГЕЛИСКА КОМПАНИЈА ЗА БИОТЕХНОЛОГИЈА ВРАБОТУВА МЕДИЦИНСКИ ЛАБОРАНТИ

WEB Телевизија во живо

ГЕНЕМ е македонска старт-ап компанија за генетски анализи и античка ДНК. Компанијата развива најсофистицирани методи во областа на палеогенетиката, биотехнологијата и биоинформатиката. Нашата мисија е да ви помогнеме да ја откриете тајната приказна која се крие во вашите гени. Genem е развиен во ETH Цирих, Универзитетот во Шефилд, Универзитетот во Копенхаген и Руската академија на науките.Поради проширување на нашите тимови, Генем објавува оглас за вработување на лаборанти:

Нудиме одлични услови за работа, мотивирачка работна средина и можност за дообразување и напредок во кариерата.

Аплицирајте и придружете се на тимот на Генем!

Испратете го своето CV на contact@genem.science .

Изборот на најдобрите кандидати ќе биде извршен најкасно во рок од 45 дена од завршување на рокот за пријавување, а во зависност од бројот на пријавените кандидати, согласно со Членот 23 од Законот за работни односи.

Огласот трае до 14 јануари 2021.

Потребни квалификации:

– Минимум завршен средно образование, од лабораториска насока (медицински лабораториски техничар), со положен стручен испит;

– Предност имаат кандидатите со завршено високо образвание и положен стручен испит;

Дополнителни квалификации:

– Лојалност, одговорност, снаодливост;

– Стабилна личност со високи етички норми;

– Способност за индивидуална и тимска работа;

– Флексибилност, прилагодливост и истрајност;

Ние сме општествено одговорна компанија која вложува назад во заедницата, и затоа даваме предност на општествено одговорни граѓани кои ја делат истата визија.

Предност ќе имаат кандидатите кои исполнуваат еден од следните услови:

– Поседуваат соодветно работно искуство;

– Надвор од нивното образование или работно место, покажале општествена одговорност преку волонтирање и активизам (пр. волонтирање во Црвен крст, грижа за бездомни улични животни, иницирале студентско организирање, биле активни за заштита на човекови права и слободи сл.);

– За време на своето образование учествувале и добиле награди и признанија;

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Еден коментар за “ГЕНЕМ, ГЕВГЕЛИСКА КОМПАНИЈА ЗА БИОТЕХНОЛОГИЈА ВРАБОТУВА МЕДИЦИНСКИ ЛАБОРАНТИ

  1. Ова е лажна компанија . Уплатив и ги пратив брисевите во почеток на април. Прво ми беше речено за две недели дека ќе се готови, потоа по мое барање ми одговорија дека за еден месец. Поминаа три месеци и ми рекоа до крај на август. Ништо не се случи ни до тогаш . Ги исклучува телефоните , нема контакт повеќе со него и со вработените. Една од вработените која напуштила од таму ми рече дека е измамник и дека многу луѓе има измамено и веќе има многу тужби против него . Еве ноември е веќе , нема резултати. Нема одговори на мејл, на Вибер , на телефон. Ќе мора да тужам . Утре одам во полиција.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *