УСПЕШНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА НА ЦРВЕН КРСТ ГЕВГЕЛИЈА И ФОНДАЦИЈА АПОЛОНИЈА

WEB Телевизија во живо

Вчера, среда, 17.04.2024 година. ООЦК Гевгелија и Фондација Аполонија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина ја реализираа традиционалната крводарителска акција – “Аполонија – ден на крводарувањето”.

Крводарителската акција се одржа во просториите на хотел Аполонија, а гевгеличани повторно ја покажаа својата хуманост. Во периодот од 10 до 16 часот, вкупно крв даруваа 67 крводарители (вработени и граѓани).
 
ООЦК Гевгелија изразува благодарност до сите крводарители кои несебично ја поддржуваат хуманата мисија за спас на човечки живот!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *