ТРЕТА ТРКА ОД ЛИГАТА „ЈУЖНА ЛИГА-ДИВАТА СМОКВА“ ВО ОРГАНИЗАЦИЈА НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Од АК „7-ми Ноември информираа за најдобрите во третата трка која овој клуб ја организираше од 12-ти до 14-ти април. Сите резултати беа земeни во предвид кои беа доставени од апликацијата Гармин конект и Страва и тоа со информации за истрчана дистанца,приказ на истрчана рута како и графа “elapsed time”!
 
Првите три места во машка конкуренција ги освоија Насе Епов, Тоше Анчев и Влатко Семенаков, додека во женска конкуренција трите најдобро пласирани беа Валентина Узунова, Наташа Демирџиева и Натка Стоева.
 
Овој клуб оваа година ќе организира вкупно 10 вакви трки, по што на крајот од 2024 година ќе бидат прогласени најдобрите во гевгелиската атлетска лига.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *