ИЗБЕГНУВАЈТЕ ДЕНЕС И УТРЕ ДА ПАТУВАТЕ ВО ГРЦИЈА. ШТРАЈКУВААТ ГРЧКИТЕ ЦАРИНИЦИ

WEB Телевизија во живо

Ако можете, овие два дена избегнувајте да патувате во Грција. Товарниот сообраќај на граничните премини „Богородица-Евзони“, „Дојран-Дојрани“ и „Меџитлија-Ники“ ќе биде во целосен прекин од вторник на полноќ до среда на полноќ, освен за расипливи стоки, поради дводневниот штрајк на царинските служби во Грција.
 
Повикувајќи се на информации од грчката амбасада во Скопје, македонската Царинска управа објаснува дека патничкиот сообраќај ќе биде периодично дозволен, но дека точниот распоред не е познат и дека на патниците им се препорачува да избегнуваат движење во правец на овие гранични премини во овој период.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *