ШЕСТ ГОДИНИ БЕЗ МИРЧЕ ЌОРНАКОВ

WEB Телевизија во живо

Пред шест години, на 9 април 2018 година, почина нашиот сограѓанин, повеќекратниот државен шампион на Македонија во мото-крос, Мирче Ќорнаков.
47-годишниот Ќорнаков почина откако по успешното слетување со параглајдер во близина на манастирот ,,Свети Илија’’ во Гевгелија му се слошило, по што неуспешни биле обидите и на лекарски тим за реанимација.
 
Ќорнаков беше зависник од андреналин, љубител на спортот и музиката. Освен што беше еден од најдобрите македонски мото- крос возачи, последните години од својот живот длабоко беше навлезен и во параглајдерство.
Ќе остане запаметен како ведар човек, спортист во вистинска смисла на зборот и кросист кој ќе остане запишан во историјата на македонскиот мотокрос.
 
Вечна ти слава голем човеку и почивај во мир.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *