ПЕАЧКАТА ГРУПА НА ЗДРУЖЕНИЕТО НА ПЕНЗИОНЕРИ ОД ГЕВГЕЛИЈА НАСТАПИ НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ПЕНЗИОНЕРИТЕ ПЕАТ“ ВО НЕГОТИНО

WEB Телевизија во живо

Манифестацијата “Пензионерите пеат”традиционално се одржа и оваа година.
Домаќини беа Здружението на пензионери од Неготино кои го дадоа својот максимум да се претстават во најдобро светло. Настанот се одржа во Центарот за култура “Ацо Ѓорчев”, а настапија пензионери од Неготино, Кавадарци, Валандово, Велес, Демир Капија, Дојран, Богданци и Гевгелија.
Пеачката група од Гевгелија се претстави со песните „За многу години македонци“, „Софка на тато“ и „Јана грло заболело“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *