НА ТРКАТА „СУПЕРИОР РАНС – СТАНИ И ТРЧАЈ“ ВО ШТИП УЧЕСТВУВАА И ЧЛЕНОВИ НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“

WEB Телевизија во живо

Здружението на граѓани „Супериор Ранс – Стани, Трчај Штип“, денес, недела, 21 април 2024 година, по вторпат ја организираше градската трка на рамна патека. Овој спортско-рекреативен настан, насловен „Superior Runs 5k & 10k е од општествено-одговорен карактер, а организацискиот концепт, покрај забавна програма вклучува и натпреварувачки дел.
Годинава, меѓу повеќе од 1400 спортисти, рекреативци и љубители на спортот,се најдоа и членови на АК „7-ми Ноември“.
 
На трката на 5 километри настапија Крајчева Александра, Станков Борче, Прошевски Кристијан, Костадинова Јулија, Костадинов Николчо, Стоева Натка, Мичев Никола, Мичева Викторија, Ковачев Никола, Петков Живко и Епов Атанас
На трката на 10 километри учествуваа Крстовски Илиоски Борче, Андреев Димче, Петровски Мики, Иванов Зоран, Ристов Драган, Чучанов Ѓорге, Чучанова Јасмина, Прошевски Дарко, Цветков Орце, Делиќ Ангел, Коцевски Игор, Арнаудов Кимо и Темелковски Благојчо.
 
Натпреварувачкиот карактер на настанот е конципиран со цел да поттикне мотивација за правилните спортски вредности и да ја крене свесноста околу круцијалното влијание на физичката активност врз индивидуалното и колективнотото здравје.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *