МЛАДИТЕ КОШАРКАРИ НА „ГЕВГЕЛИЈА“ БРОЕЈА ДО 105 ВО ДУЕЛОТ СО ЕКИПАТА НА „РОЛИНГ 08“

WEB Телевизија во живо

Вечерва, во рамките на 21.коло на Третата кошаркарска лига-Исток, кошаркарите на КК „Гевгелија“ ја пречекаа во салата „26.Април“ екипата на „Ролинг 08“ која се наоѓа на последното место на табелата. Гевгелиските кошаркари беа немилосрдни и го наполнија кошот на гостите, постигнувајќи дури 105 коша, а разликата од 69 кошеви разлика, зборува доволно за нерамноправната борба во Гевгелија.
 
Сега, дури 4 екипи имаат по 15 победи и се наоѓаат на делба на првото место на третолигашката табела-исток. Тоа, освен КК „Гевгелија“ се уште екипите на „Бутел“, „Маџари ГБ“ и „Струмица“. Овие четири екипи го обезбедија пласманот во плеј-оф натпреварите за влез во Втората кошаркарска лига.
Во последното 22.коло, гевгеличани и гостуваат на екипата на „Бутел“ во Скопје.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *