МАСКИРАНИ ДЕЧИЊА ГО РАЗУБАВИЈА ЦЕНТАРОТ НА ГЕВГЕЛИЈА НА ДЕНОТ НА ШЕГАТА-1 АПРИЛ

WEB Телевизија во живо

Шеталиштето во центарот на Гевгелија денеска беше исполнето со маскирани деца од градинките „Детска радост„ , „Цветови„ и „Сончогледи„ како и од основните училишта „Крсте Мисирков„ и „Владо Кантарџиев„ Бетмени, принцези, цвеќиња, колачиња, кловнови, пчелички, и разни „бубачки и шумски ѕверки“ и многу други маскирани дечиња дефилираа денеска низ центарот на Гевгелија на Денот на шегата, во рамки на манифестацијата „Априлијада 2024“. Тие со својата имагинација во подготовката на маските ги одушевија своите најблиски, како и многубројните присутни на оваа традиционална манифестација.
Првоаприлските маски уште еднаш ја покажа креативноста на родителите и на децата, особено детската желба барем еден ден да бидат јунаци од нивната фантазија или некој омилен лик од детските приказни и филмови.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *