„ДОМ НА КУЛТУРА-МАКЕДОНИЈА“ ДЕНЕС ГОСТУВА ВО КУМАНОВО

WEB Телевизија во живо

ЈОУ Дом на култура „Македонија“ денес, 11 април, 2024 година ќе гостува во Куманово, во малата сала на НУЦК „Трајко Прокопиев“ со своите три проекти: Филмска адаптација „Лазаренки – реликвија на етничкиот предел Бојмија“ ; Арт филм „Огледало“ и изложбата на фотографии на форекс „Црквите и манастирите во Гевгелиско“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *