ЧЕСТИТКИ ЗА МЛАДИТЕ ПИЈАНИСТИ ОД ООМУ „ВАСО КАРАЈАНОВ“

WEB Телевизија во живо

Во Штип, од 11 до 18 април 2024 година се одржа Меѓународниот фестивал со натпреварувачки карактер на млади музичари за 2024 година. Истиот е во организација на Здружението за култура, уметност и наука УМЕТНОСТ ЗА СИТЕ Штип, во директна соработка со ДМУЦ „Сергеј Михајлов“ Штип.
 
На овој, петти Меѓународен фестивал со натпреварувачки карактер ,,Сергеј Михајлов” Штип се претставија и учениците по пијано од ООМУ „Васо Карајанов“. Честитки за освоените први награди на Душко Димитров, Дијана Пајдакова, Андреа Узунова и втора награда за Илија Димов во класата на проф. Влатко Сапламаев како и прва награда за Сара Видичек во класата на проф. Костадин Издушнов.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *