ЗАПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА ИНКЛУЗИВЕН ПАРК ВО ГЕВГЕЛИЈА – „ИЦЕ БЕГОВ“

WEB Телевизија во живо

Откако општина Гевгелија обезбеди основен проект, Фондацијата „Ице Бегов“ започна со изградба на нов инклузивен парк во центарот на Гевгелија.
Модерното и динамично живеење создава потреба од обезбедување на рекреативни содржини за поквалитетен живот.
Она што до сега беше запуштено место, за брзо ќе се претвори во урбано уредена зелена површина и реквизити за деца. Дополнително на тоа ќе се постават специјални елементи за инклузија.
Фондацијата „Ице Бегов“, нивната општествена одговорност ја изразуваат постојано преку нивното делување и важат за пример кој треба да ни служи во поглед на создавање квалитетни вредности.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *