УТРЕ, НЕДЕЛА, 10 МАРТ СО СВЕЧЕН НАСТАН ЌЕ СЕ ОДБЕЛЕЖИ ЗАВРШУВАЊЕТО НА ИЗГРАДБАТА НА БРАНАТА КОНСКО

WEB Телевизија во живо

Утре, недела 10.03.2024 година, со почеток од 12:00 часот, ќе се одржи свечен настан по повод завршувањето од изградбата на браната Конско со придружни објекти и акумулација на река Конско.
На настанот свои обраќања ќе имаат претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски и извршниот директор на фирмата изведувач на проектот, Хасан Адали.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *