ТРОЈЦА ИГРАЧИ НА РК „МЛАДОСТ 1977“ НА СПИСОКОТ НА МАКЕДОНСКАТА МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

WEB Телевизија во живо

Од страна на Ракометната федерација на Македонија, по избор на селекторот Радослав Стојановиќ објавен е скратен списокот на младинската машка репрезентација за играчи родени 2004 и помали кои ќе одиграат неколку пријателски средби следната недела против репрезентацијата на Хрватска.

На скратениот список се најдоа тројца играчи на РК „Младост 1977“ од Богданци, кои веќе имаат сениорски искуство и кои минатата сезона беа дел од најдобрите седум на Ф-4 Ол Стар тим на македонската младинска лига.
 
Николоски Антонио (лев бек), Чрчев Илија (пивот) и Панов Благој (голман)
Вложувањето на тренерите и одличните постигнати резултати на овие играчи се забележани и од селекторот, а од нивниот клуб им посакуваат големи успеси, и достојно представување на РК Младост 1977 во дресот на Македонија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *