ТРИЕСЕТТИНА АТЛЕТИЧАРИ НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“ ЗЕДОА УЧЕСТВО НА КАВАДАРЕЧКИОТ ПОЛУМАРАТОН

WEB Телевизија во живо

Денеска, недела, 10 Март 2024 година во организација на Меридијан Атлетик Еко Клуб и во соработка со Општина Кавадарци се одржа шестиот Кавадаречки Полумаратон.
Во трката земаа учество повеќе од 600 тркачи во сите категории (детска трка, 5км, 10км и Полумаратон). Меѓу нив се најдоа и триесеттина атлетичари од гевгелискиот клуб „7-ми Ноември“, кои учествуваа во сите трки, и со тоа уште еднаш докажаа дека се еден од најактивните спортски клубови во Гевгелија, но и во Македонија.
Најдобро пласиран од гевгелиските атлетичари беше Влатко Семенаков, кој го освои 10-то место во трката на 5,3 километри.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *