ТРАГЕДИЈА ВО НЕГОРЦИ. МОМЧЕ ЗАГИНА ОД УДАР НА ГРОМ

WEB Телевизија во живо

Голема трагедија се случи вчера попладне, во населеното место Негорци, за време на силното невреме, проследено со грмотевици и град што го зафати гевгелискиот регион.
Од МВР соопштија дека вчера во 15.30 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека во атар на с.Негорци, гевгелиско, лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт со изгореници по телото, најверојатно од удар од гром, кај малолетник од с.Негорци, кој напасувал добиток.
Увид бил извршен, а по наредба на јавен обвинител телото на починатото момче било дадено на обдукција.
Телевизија Нова изразува длабоко сочувство на фамилијата на загинатото момче.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *