ПРВО ИЗДАНИЕ НА „GEVGELIJA DANCE FEST“

WEB Телевизија во живо

Првото издание на Гевгелија Денс Фест, во организација на Мистик денс студиото ќе се одржи во сабота, 30.03.2024, во спортската сала „26 Април“ со почеток во 10 часот.
Пријавените танчери ќе се натпреваруваат во 5 категории, Соло, Дуо/Трио, Групи, Формации и Продукција, во дисциплините модерен танц, класичен балет, џез, хип-хоп, уличен танц, латино танц, белиденс.
Дојдете и бидете дел од публиката, навивајте за вашите фаворити и најбитно од се FEEL THE MUSIC!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *