ПРВ НАСТАН ОРГАНИЗИРАН ОД НОВИОТ ГЕВГЕЛИСКИ ПИНГ-ПОНГ КЛУБ – „ГЕВДИОН 2023″

WEB Телевизија во живо

Со организирање на првиот настан, Пинг-Понг Клубот „Гевдион 2023″ испиша успешен почеток на работа на македонската пинг-понг сцена.
 
Викендов во Негорци беше одржан турнир во пинг-понг, на кој учествуваа шеесет натпреварувачи во три различни категории. На истиот учествуваа седум играчи од различни градови и четири клубови од Македонија.
Од клубот информираат дека во наредниот период започнуваат со активни тренинзи и подготовка за идните предизвици. Нивните планови се да започнат со натпреварувања во втората македонска лига.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *