ПРОЛЕТТА ВО ГЕВГЕЛИЈА ЗАПОЧНА СО СВЕЖО, СОНЧЕВО УТРО, И СЕВЕРЕН ВЕТЕР

WEB Телевизија во живо

Денеска во 4:06 часот почна пролетта, а во исто време на Јужната хемисфера почнува есента. Пролетта ќе трае 92 дена до 20 јуни 2024, кога ќе почне летото
Студено, сончево утро, со северен ветер ги дочека гевгеличани на првиот ден на пролетта. Минималната темперература беше 3 степени а максималната ќе биде до 16 степени.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *