ПОСЕТА НА АРХИЕРЕЈСКИОТ НАМЕСНИК ОД ГЕВГЕЛИЈА НА СЕМЕЈСТВОТО БРЉАМОВИ

WEB Телевизија во живо

Вчера, на 02 март (сабота), Архиерејскиот намесник од Гевгелија, со благослов на Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски г. Агатангел оствари средба со семејството Брљамови од Гевгелија, на кое им изгоре куќата во пожар на 28-ми февруари 2024-та год.
На средбата со семејството му беше пренесена молитвената поддршка од владиката Агатангел и материјална помош за комлетно покривање на нивниот дом со нови ќерамиди.
Господ Бог, да им дарува сила и ги крепи духовно во овие за нив тешки времиња.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *