ООМУ “ВАСО КАРАЈАНОВ” СО КОНЦЕРТ НА УЧЕНИЦИТЕ ПО ПИЈАНО ОД КЛАСАТА НА ПРОФЕСОРОТ ДУШКО ЛАЗАРОВ ГО ОДБЕЛЕЖАА СВЕТСКИОТ ДЕН НА ПИЈАНОТО

WEB Телевизија во живо

Денеска во основното музичко училиште “Васо Карајанов”, учениците по пијано во класата на професорот Душко Лазаров, успешно го реализираа својот прв јавен настап за оваа учебна година.
Со свои музички точки се претставија вкупно 13 ученика. Од нив за 5 ученика ова беше прво музицирање пред публика и почеток на музичката приказна.
Учениците од целата класа ќе продолжат да растат и се развиваат, донесувајќи уште многу незаборавни моменти. Честитки и за постигнатиот труд на нивниот ментор Душко Лазаров кој посветено и со високо ниво на мотивација се стреми кон постигнување на личен и професионален развој.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *