KОНЕЧНО, ПОСЛЕ ДОЛГИ ГОДИНИ ЌЕ СЕ РЕШАТ ПРОБЛЕМИТЕ НА ЖИТЕЛИТЕ НА УЛИЦА ,,ЃОКО ТУТУШЕВ”

WEB Телевизија во живо

Вчера, Општина Гевгелија започна со решавање на еден тежок проблем, кој до сега го имаа жителите на една од најоштетените улици во Гевгелија. Со децении наназад тие имаа проблем со атмосферските и фекалните води.
Изведбените работи на „Обнова инженеринг“се планира да бидат завршени за околу 40-тина дена.
По завршување на сите активности за поставувања на нова фекална и атмосферска канализација, улицата ќе биде целосно асфалтирана.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *