КК „ГЕВГЕЛИЈА“ И ПО ПОСЛЕДНИОТ ПОРАЗ, НА ДЕЛБА НА ПРВОТО МЕСТО ВО ТРЕТАТА КОШАРКАРСКА ЛИГА

WEB Телевизија во живо

Иако на последното гостување во Скопје, екипата на КК „Гевгелија“ загуби од тимот на КК „Водњански лисици“, тие сеуште се на делбата на првото место на табелата на Третата кошаркарска лига-Исток.

До крајот на натпреварувањето остануваат уште три кола, а не се сомневаме дека младите кошаркари од Гевгелија ќе бидат меѓу првопласираните четири екипи на истокот, кои потоа ќе вкрстат со четирипласираните екипи на западот, за влез во Втората кошаркарска лига.
 
Овие играчи, водени од страст и желба за успех, се подготвени да ги предизвикаат сите пред нив и да ги воодушеват домашните навивачите со своите вештини и тимски дух.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *