КК „ГЕВГЕЛИЈА“ НЕ ГО ДАВА ВРВОТ НА ТРЕТАТА КОШАРКАРСКА ЛИГА-ИСТОК

WEB Телевизија во живо

Продолжуваат одличните игри на младите кошаркари на КК „Гевгелија“. Во вчерашното, 18-то коло на Третата кошаркарска лига-Исток, во салата 26 Април, екипата на тренерот Алексовски беше подобра од гостите од Свети Николе, екипата на КК „Овче Поле“. Гевгеличани славеа со убедливи 84-70 и го задржаа првото место на табелата, со 14 победи и 3 порази.
Следниот натпревар, младите кошаркари го играат во Скопје, со екипата на „Водњански лисици“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *