ГЕВГЕЛИЧАНЕЦОТ КОСТА ГЕЛЕБЕШЕВ СО УСПЕХОТ НА КОПАОНИК ДОКАЖА ДЕКА Е ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ СКИЈАЧИ ВО МАКЕДОНИЈА!

WEB Телевизија во живо

Во периодот од 20-24 март 2024 година, на Копаоник, во организација на Здружението на спорт за Србија, се организираше 31. Отворен скијачки фестивал на спортови и за рекреација, кој собра над 600 учесници од Србија, Македонија, Бугарија, Романија, Хрватска, БИХ и Црна Гора.
 
На оваа голема традиционална манифестација на Копаоник, на таа српска планинска убавица, наречена СКИ ФЕСТ 2024, по трет пат, учествуваше момчето од Гевгелија, најјужниот град во Македонија, Коста Гелебешев.
 
Тој од таму се врати со две медали и тоа двете сребрени, во слаломската и велеслаломската трка. Со ова, и со медалите кои Коста ги освои изминатите две години, тој докажува дека е во самата елита на македонскиот скијачки спорт.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *