ГЕВГЕЛИЧАНЕЦОТ ДАРКО ПРОШЕВ МЕЃУ 2000 НАТПРЕВАРУВАЧИ НА 6. ИЗДАНИЕ НА ПОЛУМАРАТОНОТ ВО МУЛХАУС, ФРАНЦИЈА

WEB Телевизија во живо

Вчера, на 24 март 2024 година на 6-тото издание на полумаратонот во Мулхаус помеѓу рекордниот број учесници, близу 2000, учествуваше и гевгеличанецот Дарко Прошев. Тој ја истрча патеката во време од 1 час, 41 минута и 33 секунди.
 
Се работи за живописен полумаратон, организиран од агенцијата TeamCom на Грегори Лелуп каде може да се учествува сам, со семејството или во штафета.
Од еколошки причини отворањето на трките го вршеа велосипедисти, а беа присутни неколку музички групи кои ги разонодуваа и тркачите и гледачите.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *