8-МИ МАРТ Е СЕЌАВАЊЕ НА ЖЕНИТЕ КОИ СЕ БОРАТ ЗА РАМНОПРАВНОСТ А НЕ ЗА ПОДАРОЦИ, РУЧЕЦИ И ЧОЧЕЦИ

WEB Телевизија во живо

Повеќе од десет декади се одбележув Меѓународниот ден на женските права, на борбата на жените за еднаквост и еманципација.

Меѓународниот ден на жената е поврзан со храбрите, но сепак обични жени, кои успеаја да ја сместат во историјата идејата која се провлекувала во вековите наназад, еднаквост на жените и мажите во општеството.
 
А, дали е така. Во 21 век за жал сеуште не, и ако сте жена, тогаш најдобро е да живеете во Белгија, Данска, Франција, Латвија, Луксембург и Шведска, затоа што само овие шест земји гарантираат вистински еднакви права меѓу мажите и жените.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *