21-ВА ПОЕТСКО – МУЗИЧКА МАНИФЕСТАЦИЈА „ЗА ТЕБЕ ЉУБОВ МОЈА“

WEB Телевизија во живо

И годинава, пред 8. Март, денот на жената, жената во Гевгелија ќе се чествува со стихови и музика во рамките на традиционалната, 21. по ред поетско-музичка манифестација „За тебе љубов моја“. Место на настанот е Хотел Аполонија, во вторник, на 5 март со почеток од 19,30 часот. Влезот е слободен.
 
Учесници во поетскиот дел: Даниела Џишева, Тони Аврамов, Ламбрина Лазаревска, Бојан Алексов, Марија Џиџева, Катица Џишева Дупарова, Петар Јанчев, Бисерка Макревска, Александра Ќаева, Каме Ќаев, Мери Олумчева, Светлана Стојковиќ, Љупка Урумова, Силвестер Проле, Розита Андонова и Јордан Андонов (гостин од Велес).
 
Учесници во музичкиот дел: Александар Стојанов, Ангелина Несторова, Ѓорги, Митров Ангела Зафирова, Ања Поп Костова, Јована Дупарова, Слободанка Арнаудова, Стојанчо Кортелов и Цветанка Атанасова.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *