ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ МОЖЕ ДА ПЛАЌАТЕ И ПРЕКУ МОБИЛНАТА АПЛИКАЦИЈА „mParking“

WEB Телевизија во живо

За поедноставување на плаќањето за користење на јавниот паркинг во Гевгелија, ЈПКД „КОМУНАЛЕЦ“ ја стави во функција и мобилната апликација мПаркинг (mParking).
По превземањето и инсталирањето на мобилната апликација, треба да го внесете регистарскиот број на Вашето возило.
По паркирањето на означеното паркинг место во подзоната, треба да го одберете регистарскиот број на возилото (доколку во апликацијата имате внесено повеќе регистарски броеви), со користење на GPS локацијата апликацијата автоматски ја одбира локацијата на подзоната и по притискање на копчето ПРАТИ автоматски ќе се испрати СМС пораката за наплата.
Апликацијата за информативни потреби може да ја користите и на деск-топ компјутер со избирање од адресата:

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *