ЗАРАДИ „ЗЕВС“, ПРОЛЕТНИ ТЕМПЕРАТУРИ ВО ФЕВРУАРИ!!!

WEB Телевизија во живо

Заради влијанието на антициклонот “Зевс”, од утре, недела, 4 февруари, па во текот на целата наредна недела се очекува да продолжи периодот на стабилно и суво време со пораст на температурите кои ќе бидат над просекот за овој период од годината и кои се очекува во некои места да достигнат и до 21 степен.
Враќањето на зимата и на снегот се очекуваат по 10 февруари.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *