ВО ПРОДАЖБА СЕ И БИЛЕТИ ЗА НАПЛАТА НА ПАРКИНГ ЗА ЗОНАТА „А“

WEB Телевизија во живо

Билетите за наплата на паркинг во подзоните А1 и А2 може да ги набавите во трговските продажни места со видливо изложена налепница “П” (P) со грбот на Општина Гевгелија и логото на ЈПКД Комуналец (од сликата во прилог).
Цената на Билетот за паркинг за А зоните изнесува 30 денари за 1 час паркирање.
Исто така, Ве потсетуваме дека времето на паркирање во подзоните А е ограничено на 2 часа во текот на еден ден (од 7:00 до 21:00 часот во работните денови, односно од 7:00 до 17:00 часот во саботите).
По истекот на максимално дозволените 2 часа во подзоните, возилото треба да се отстрани од подзоните А.
Ви напоменуваме дека Билетот за паркинг мора да биде видливо поставен на предното ветробранско стакло и задолжително одбележан со точен датум и точно време на отпочнување на времето за паркирање.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *