ВО ДРАМАТИЧЕН ФИНИШ КОШАРКАРИТЕ НА „ГЕВГЕЛИЈА“ ГО ПОБЕДИЈА ТИМОТ НА „БАСКЕТ КАМ“

WEB Телевизија во живо

Најпријатното изненадување во Третата кошаркарска лига-Исток, тимот на КК „Гевгелија“, на денешното гостување во Скопје, во салата СРЦ „Кале“ извојува победа против екипата на КК „Баскет Кам“ од Македонска Каменица.
Иако беа во водство, речиси во текот на целиот натпревар, сепак дозволија победникот да биде решен во последните две секунди (79-80).
Со оваа победа, гевгелиските млади кошаркари повторно се најдоа на првото место на табелата со 11 победи и два порази.
Во наредното, 15 коло, на 18 февруари, се игра големото дерби на југоистокот, кога гевгеличани гостуваат во Струмица, со директниот конкурент за првото место КК „Струмица“

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *