УТРЕ ЌЕ СЕ ОДРЖИ 39. СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Утре, четврток, 29 февруари, со почеток од 10,30 часот, во малата сала на Народниот театар, Советот на Општина Гевгелија ќе ја одржи својата 39. седница, на којашто ќе ги разгледува Извештаите за реализација на најголемите буџетски програми- за уредување на градежното земјиште во општина Гевгелија и за изградба, реконструкција, одржување и заштита на општинските патишта и улици во општина Гевгелија за 2023 година. 

Исто така, пред Советот ќе се најдат Предлог-Одлуки за сопствено учество на Општина Гевгелија за Проектите: „Изградба на сервисна улица Павел Шатев“, „Поставување урбана опрема за детски игралишта во селата Ново Конско, Кованец и Мрзенци“ и „Поставување урбана опрема- контејнери и канти за рециклирање отпад во градот Гевгелија“. 

Притоа, од областа на урбанистичкото работење ќе се разгледуваат неколку Иницијативи за изработка на Урбанистички проекти и измени и дополнувања на Урбанистички планови. На 39. седница, ќе се дискутира и по Извештаите за работа на културните институции за 2023 година, како и по Предлог-Програмите за работа за 2024 година. Советот на Општина Гевгелија ќе опшредели и име на Младинскиот дом во Моин.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *