РАБОТИЛНИЦА ЗА ЗАШТИТА ОД ДИСКРИМИНАЦИЈА И СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО НА ЗГ „ПОДДРШКА“

WEB Телевизија во живо

Здружението на граѓани „Поддршка“, денес, четврток, 22 февруари 2024, ја организира својата трета работилница, насловена како „Заштита од дискриминација и семејно насилство“. На работилницата стана збор за македонското и меѓународното право за заштита од дискриминација и од семејно насилство, со практични примери.
Работилницата се одржа во хотел „Аполонија“, а на неа присуствуваа претставници ор сите релевантни институции кои учествуваат во заштитата од дискриминација и семејно насилство.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *