ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ ГО ДОБИВТЕ ПОВРАТОТ НА ДДВ ЗА ПОСЛЕДНОТО ТРОМЕСЕЧИЕ ОД 2023 ГОДИНА

WEB Телевизија во живо

Парите од повратокот на данок преку проектот „Мој ДДВ“, за октомври, ноември и декември, почнаа да се исплатуваат на граѓаните од 8 февруари.
Исплатата се однесува на илјадници граѓани кои скенирале сметки изминатиот период преку апликацијата „Мој ДДВ“, со што можеле да остварат поврат од платеното ДДВ.
Секој граѓанин може да добие и до 2100 денари назад на својата сметка со едноставно скенирање на фискални сметки за едно тромесечие.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *