ПРОФЕСОРОТ Д-Р САШКО КЕДЕВ ПРЕД ГЕВГЕЛИЧАНИ ЌЕ ЗБОРУВА ЗА СВОИТЕ АЛПИНИСТИЧКИ АВАНТУРИ

WEB Телевизија во живо

На 05.03.2024 година, вторник, по покана од ЗПСК Кожуф“, Гевгелија ќе ја посети проф.Д-р. Сашко Кедев. Во салата на Народниот Театар во Гевгелија со почеток од 18 часот, Кедев ќе ги презентира своите искуства, размислувања и спортски достигнувања при искачувањето на осумте светски врвови над 8.000 метри.
Македонија може да се пофали со многу љубители на планините, но еден од нив се издвојува по својот континуиран успех. Професионалец на две полиња: медицина и планинарство. Сашко Кедев, доктор кардиолог, но и авантурист. Кедев ги има освоено највисоките врвови на сите седум континенти, меѓу кои и „покривот на светот“ – Еверест.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *