ПРОЕКЦИЈА НА ФИЛМОТ НА МЕТ ВОЛШ „ШТО Е ТОА ЖЕНА“ ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Коалицијата за заштита на децата и Фондација Елеуса, во Гевгелија, заедно со Дом на култура во Гевгелија , ќе го претстават филмот „Што е тоа жена?“ на Мет Волш, на 7 февруари (четврток), со почеток од 19:30 часот, во малата сала на Народниот театар. Влезот е слободен!
Филмот е спој на документарец со хумористични нишки, во кој се разработува една многу современа, сериозна и значајна тема – што е тоа жена, како се дефинира жената, дали личните чувства можат да бидат над реалните биолошки факти, значењето на жената во општеството и дека истата не може да биде заменета од ниту еден маж.
Во филмот прикажани се повеќе интервјуа со најразлични лица – професори, доктори, психијатри, психолози и сл., кои кажуваат едно свое видување на прашањето „Што е тоа жена?“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *