НЕМА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА СО СООБРАЌАЈНА ДОЗВОЛА НА КОЈА ПИШУВА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

WEB Телевизија во живо

Денес од грчка страна се враќаа само оние наши граѓани кои немаат нов пасош на кој пишува Република Северна Македонија и оние кои имаат стари сообраќајни дозволи на кои пишува Република Македонија. Од граничниот премин изјавија дека ниту еден наш граѓанин не е вратен од грчка граница, со сообраќајна дозвола поради кодот МК ако на истата пишува Република Северна Македонија, како што утринава се објавуваше на социјалните медиуми.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *