КК „ГЕВГЕЛИЈА“ НЕ ГО ДАВА ПРВОТО МЕСТО ВО ТРЕТАТА ЛИГА-ИСТОК

WEB Телевизија во живо

Младите кошаркари на „Гевгелија“, продолжуваат со одличните игри, и синоќа, во салата „26 Април“ , во рамките на 16-то коло, високо ги совладаа своите врсници од КК „Младинец“ со резултата од 97-58. Со оваа победа тие се на првото место во рамките на Третата македонска кошаркарска лига со 12 победи и 3 порази.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *