ЌЕ СЕ ПОВТОРИ ЈАВНАТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА И ЈАВНАТА АНКЕТА ЗА ДУП ЗА УБ 1.5, КО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Општина Гевгелија организира повторена јавна презентација и јавна анкета за Детален урбанистички план за Урбан блок 1.5, општина Гевгелија. Повторената јавна презентација и јавна анкета за ДУП за УБ 1.5, општина Гевгелија ќе се одржи на 5 март 2024 година (вторник), во Малата сала на Народниот театар- Гевгелија, со почеток во 11:00 часот.

Вкупната површина на планскиот опфат што се применува при изработка на ДУП за дел од УБ 1.5, КО Гевгелија, изнесува 2,03 ха, вклучувајќи ја и површината помеѓу регулационите линии одредени и површината до оските на сообраќајниците.
Границата на планскиот опфат се движи по осовините на улица „Маршал Тито“ на север, улица „Јосиф Јосифовски“ на југ, улица „Ѓорѓи Велков“ на исток и улица „Солунска“ на запад.
 
Јавната анќета ќе трае 10 работни дена, односно од 5 до 18 март 2024 година. Во спомнатиот рок, заинтересираните граѓани и други институции ќе можат да ги достават своите забелешки, предлози и мислења на анкетни листови.
Соопштението заедно со Синтезниот план и анкетните листови се објавени на веб-страната на Општина Гевгелија, во делот Соопштенија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *