ЦРВЕНИОТ КРСТ ОД ГЕВГЕЛИЈА УСПЕШНО СТАРТУВАШЕ ВО 2024 ГОДИНА СО КРВОДАРИТЕЛСКИ АКЦИИ

WEB Телевизија во живо

Во просториите на Црвен крст Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина, на 31 јануари се одржа првата крводарителска акција за 2024 година.
Со вкупно 44 крводарувања , тие го испишаа одличниот старт на 2024 година.
Општинската организација на Црвен крст Гевгелија изразува благодарност до сите крводарители кои даруваа крв за спас на нечиј живот и до сите граѓани кои во 2023 година придонесоа за остварување на годишната целна бројка на крводарувања во Гевгелија, за првпат по долги години.
Следната крводарителска акција ќе се одржи на 23 февруари 2024, традиционално во соработка со Хотел Фламинго-Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *