ЧЛЕНОВИТЕ НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“, ВЛАТКО СЕМЕНАКОВ И ТОДОР АНЧЕВ ЗАПОЧНУВААТ СО ТРЕНИНЗИ ПО АТЛЕТИКА СО ГЕВГЕЛИСКИТЕ ДЕЦА

WEB Телевизија во живо

Професорите по физичко воспитување, Влатко Семенаков и Тодор Анчев, членови на АК „7-ми Ноември“ и познати гевгелиски атлетичари, од март месец ќе започнат со тренинзи за сите деца кои го сакаат трчањето, а се на возраст од 7 до 14 години.
Првиот тренинг ќе биде во вторник, на 5 март 2024 година во 18,30 часот, на Ракометното игралиште на Градскиот стадион, во присуство на нивните родители.
Тренинзите, кои ќе бидат исполнети со лесно трчање и разни вежби за физичкиот развој на децата се предвидени да се одржуваат секој вторник, четврток и сабота, а членарината изнесува 1.000 денари.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *