БИБЛИОТЕКАТА „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ЌЕ ГО ОДБЕЛЕЖИ СВОЈОТ ПАТРОНАТ

WEB Телевизија во живо

По повод Патронатот на Библиотека „Гоце Делчев“, 4-ти февруари – ден на раѓањето на апостолот на македонската револуционерна борба Гоце Делчев (1872-1903), Библиотеката организира одбележување на патрониот празник со читање литературни творби со ученици и ученички од СОУ „Јосиф Јосифовски“ – Гевгелија. Во рамки на настанот ќе се доделат благодарници на тројца најактивни читатели за 2023 година.
Настанот ќе се одржи на 05.02.2024 година (понеделник) со почеток во 12:00 часот во просториите на ЈОУ Библиотека „Гоце Делчев“-Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *