БЕЗ ПРОБЛЕМИ, ЗАПОЧНА ЗОНСКОТО ПАРКИРАЊЕ ВО ЦЕНТРАЛНОТО ГРАДСКО ПОДРАЧЈЕ.

WEB Телевизија во живо

Од денес, четврток, 01.02.2024 година, започна наплатниот режим за паркирање во централниот дел на градот Гевгелија или црвената зона А во која влегуваат подзоните А1 и А2.
Како што може да се види од фотографиите, сега за сега тоа функционира без проблеми.
Како што не информираа од ЈПКД „Комуналец“, на терен се контролори кои им помагаат на граѓаните со известување како да извршат наплата за паркирање, а во исто време ги опоменуваат оние граѓани кои се непрописно паркирани.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *