АКО ВИДИТЕ МАЧКА ДА СЕ СОНЧА НА ФЕВРУАРСКОТО СОНЦЕ, ТОГАШ ВО МАРТ ЌЕ ИМА СНЕГ

WEB Телевизија во живо

Нашите предци ја предвидувале целата година врз основа на случувањата во природата за време на овој месец. Но, тоа не се бабини деветини, многу од овие народни прогнози и ден денес се остваруваат. На пример, ако убавото време во февруари ги измами мувите да излезат од зимскиот сон, март најверојатно ќе ги убие сите со својата променливост. 

Од друга страна пак, ако мачка се сонча на февруарското сонце, тогаш во март повторно ќе биде склопчена покрај печка. Ако на Свети Трифун падне дожд, сливата ќе биде многу плодна таа година, но ако времето е сончево и топло во текот на целиот овој месец, зимата ќе се одложи, па може дури и снег да падне во март.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *