АК „7-МИ НОЕМВРИ“ СТАРТУВАШЕ СО ЛИГА ВО ТРЧАЊЕ „ЈУЖНА ЛИГА-ДИВАТА СМОКВА“

WEB Телевизија во живо

На ден 09.02.2024. (петок) за прв пат се организираше лига натпреварување внатре во самиот клуб на А.К.7-ми Ноември именуван”Јужна лига-Дивата Смоква” Еве и општи правила за натпреварување: Трка број 1 стартуваше на 09.02.2024 петок во 00:00 часот и траеше најдоцна до 23:59 на 11.02.2024 Стартот на трката беше на кружниот тек на булевар Гевгелина, се трчаше низ улиците во градот, а целта беше на кружниот тек од каде беше и стартот (стартот/целта). Се трчаше до исполнување на зададената километража од 5км

Сите резултати ќе бидат земeни во предвид ако се достават од апликацијата Гармин конект и Страва и тоа со информации за истрчана дистанца,приказ на истрчана рута како и графа “elapsed time”! Резултатиte да бидат доставени на Тоше Петков во неговиот месинџер,со тоа што тој ќе изврши рангирање на сите тркачи,а резултатите ќе бидат објавени во текот на оваа недела недела! На сите тркачи кои ќе бидат дел од ова лига им посакувам добро здравје и лесни нозе! За следната трка од програмата на Јужна лига-Дивата Смоква,во месец март ќе бидете навремено известени!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *