29 ФЕВРУАРИ – ОБОЕНИ 5 ПРСТИ НА НАШИТЕ ДЛАНКИ СЕ ЗА 5 ПРОЦЕНТИ ОД РЕТКИТЕ БОЛЕСТИ ЗА КОИ ИМА ЛЕК.

WEB Телевизија во живо

Да ги обоиме нашите дланки, за оние на кои навистина им треба нашата поддршка!
5 прсти на една дланка обоени со боите на ретките болести е за 5% од ретките болести за кои има лек!
Една обоена дланка претставува поддршка за пациентите со ретки болести!
Само за 5% од ретките болести има лек!
А има 300 000 000, колку поразително!.
Денот на ретките болести е меѓународна кампања за подигнување на свеста за постоењето на ретките болести. Од почетокот на неговото одбележување во 2008 година, се организираат илјадници настани низ светот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *