ВТОРО МЕСТО ЗА ВАЛЕНТИНА УЗУНОВА НА „NORDIC SNOW TRAIL“ ВО КОЧАНИ

WEB Телевизија во живо

Клубот за планинарски спортови „Осоговски Орел“ – Кочани денеска, на 21 јануари 2024 год. (недела) за прв пат организираше настан со натпреварувачки и ревијален карактер, Ревијален натпревар во брзо одење со планинарски стапчиња „Nordic snow trail“ 2024 и натпревар во брзо трчање „Nebojani Trail“ 2024.30
Патеката и на двете дисциплини започнуваа од месноста Крушка кај Три Багрема, кружна патека во должина од 18 км. и висинско искачување од 900 метри.
Нашата Валентина Узунова, која од оваа година ќе настапува исклучиво за болните од Пулмонална хипертензија,во својата прва трка во новата 2024 година, го освои високото второ место во натпреварот во брзо трчање „Nebojani Trail“ 2024.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *