ТППЕ ГЕВГЕЛИЈА ВО 2023 ГОДИНА ИНТЕРВЕНИРАЛА ВО 192 СЛУЧАИ

WEB Телевизија во живо

Како што не информираше командирот на Територијалната противпожарна единица од Гевгелија, Игор Ризов, во текот на 2023 година оваа единица која го покрива подрачјето на општина Гевгелија и општините во својата надлежност Богданци и Дојран, вкупно интервенирала во 192 случаи.
Најголемиот број на интервенции, напомена Ризов, вкупно 108, се случиле на пожари на отворен простор, 47 пати единицата интервенирала на пожари во објекти, а во 5 случаи, тие излегле да интервенираат на сообраќајни средства. Според командирот во изминатата година единицата имала 21 техничка интервенција.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *